Сіль стала причиною смерті 2.5 мільйонів чоловік
26.12.2018

Дихайте вільно — кілька простих правил


Дихайте вільно - кілька простих правил


свободное дыхание
Профілактика хвороб органів дихання

Дихальна система людини має власну захисну систему, що дозволяє запобігти порушенням її функціонування. Однак, іноді ці механізми можуть давати збій. Для запобігання подібних порушень проводиться комплекс профілактичних заходів, що дозволяють зберегти нормальне функціонування дихальної системи.

Найбільш простим і, в той же час, ефективним способом профілактики, є регулярне провітрювання приміщення, а також проведення часу на свіжому повітрі.

Вживання алкогольних напоїв, куріння позначаються на дихальній системі вкрай негативно. Це пов'язано з тим, що всі токсини, які потрапляють в організм з спиртних напоїв або сигарет, травмують слизову оболонку, потрапляють в тканини легенів. Саме тому курці входять в групу ризику, частіше за інших хворіють на онкологічні захворювання, емфізему легенів, хронічний бронхіт. З огляду на вищевикладене, стає очевидним, що відмова від таких шкідливих звичок як куріння і вживання алкогольних напоїв є найважливішим фактором профілактики захворювань дихальної системи..

Крім того, профілактика хвороб органів дихання - це регулярне проведення спеціальної гімнастики. Природним і правильним вважається дихання через ніс, без будь-яких хрипів, шумів і додаткових звуків. У той же час, дихання через рот вважається аномальним, так як ротова порожнина служить для прийому їжі, а не дихання.

Повітря, що надходить в організм через ніс, очищається і прогрівається, в той час як при диханні через рот, в організм потрапляють потоки холодного і забрудненого повітря. Це може привести до розвитку ряду супутніх захворювань.

При диханні носом у людини стимулюються нерви порожнини носоглотки, що, в свою чергу, стимулює активність головного мозку. Саме тому правильне носове дихання - запорука нормального функціонування не тільки всієї дихальної системи, але і організму в цілому.

Інгаляції - ефективний спосіб профілактики різних захворювань органів дихання. Ця процедура полягає у вдиханні пари гарячої рідини, якою може бути не тільки пар від картоплі, а й пар від відвару лікарських трав, спеціальних розчинів і настоянок, що продаються в аптеках.

Лікарські трави, використовувані для приготування інгаляційних розчинів, є одним з найбільш ефективних компонентів для загоєння слизової оболонки, знищення патогенної мікрофлори.

У сучасній медичній практиці все частіше застосовуються і холодні інгаляції, в основі яких - спеціальні лікарські добавки, створені на основі природних компонентів.

ukr