Як правильно харчуватися при дисбактеріозі?
27.12.2018
Як школяреві зберегти здоров’я
27.12.2018

Профілактика і лікування дисбактеріозу

Профілактика і лікування дисбактеріозу

лікування дисбактеріозу

Дисбактеріоз (дисбіоз) – це порушення якісної і / або кількісної природної складової кишкової мікрофлори. При цьому відбувається зменшення корисних бактерій в кишечнику, і створюється загроза надмірного зростання патогенних (хвороботворних) бактерій. 
Існує кілька ступенів тяжкості дисбактеріозу.

Дисбактеріоз 1-го ступеня тяжкості

знижений апетит

ознаки:

 • знижений апетит
 • Порушення збільшення ваги у дітей
 • здуття
 • запори
 • Нерівномірне забарвлення калових мас

Мікробіологічні ознаки: зниження кількості біфідобактерій, лактобактерій або обох на 1-2 порядки; зниження кишкових паличок <1млн КУО / мл, або їх збільшення більше 100 млн КУО / мл, або поява змінених форм.

Дисбактеріоз 2-го ступеня тяжкості

біль

Шлункові прояви (гастрит): біль, пов’язаний з прийомом їжі; диспепсія (відрижка, нудота, печія, блювання); зниження апетиту; порушення моторики кишечника; біль в надчеревній ділянці; здуття; запори. 
Кишкові прояви (ентерит): пронос; здуття; біль в животі; відчуття переповненості кишечнику; язик обкладений нальотом. 
Характерні: періодична поява алергічних реакцій типу кропив’янки; анемія; гіповітаміноз; гіпокальціємія

Мікробіологічні ознаки: при наявності одного виду умовно-патогенних мікроорганізмів у кількості не вище 100 тис КУО / мл або при наявності асоціацій умовно-патогенних мікроорганізмів в кількості 1-10 тис. КУО / мл. Для цього ступеня характерна велика кількість кишкової палички (E.coli lac (-))> 10 тис КУО / мл і / або кишкової палички зі зміненими властивостями ферментів.

Дисбактеріоз 3-го ступеня тяжкості

озноб

Транзиторна бактеріємія: короткочасне підвищення температури тіла; озноб; головний біль переважно у другій половині доби; синдром шлунково-кишкової диспепсії; поява бактерій в сечі, жовчі; при тяжкому перебігу можливий розвиток вогнищ інфекції у внутрішніх органах

Мікробіологічні ознаки: при наявності умовно-патогенної мікрофлори одного виду або асоціації різних видів у великій кількості.

 

профілактика дисбактеріозу

 • Необхідно збалансувати раціон – є достатня кількість молочних продуктів, білків, жирів, вуглеводів. Харчування має бути повноцінним і збалансованим, а їжа повинна містити достатню кількість білків і вітамінів.
 • прийом антибактеріальних препаратів (антибіотиків, сульфаналамідних препаратів) тільки за призначенням лікаря. Самолікування і безконтрольний прийом антібіоткі призводить до дисбактеріозу.
 • cледует дотримуватися елементарних гігієнічних норм (мити руки, не приймати їжу на вулиці, на ходу …
 • Вчасне профілактика і лікування захворювань шлунково-кишкового тракту (Обов’язково під наглядом лікаря)
 • не брати алкоголь – приймати збільшену дозу пробіотика

 

Як правильно лікувати дисбактеріоз

обстеження

Що можете зробити ви? 
Лікування дисбактеріозу це тривалий процес. Тому ваше основне завдання скрупульозно дотримуватися призначення лікаря.

Що може зробити лікар?
Діагностикою та лікуванням дисбактеріозу, як правило, займається терапевт. Для постановки діагнозу потрібно наявність певної клінічної картини, а також результати наступних аналізів: копрограма (загальний аналіз калу) і мікробіологічний посів калу. Але для призначення грамотного лікування необхідно не тільки встановити наявність дисбактеріозу, але і виявити його причину. У кожному конкретному випадку можуть знадобитися різний набір додаткових досліджень. Лікарські препарати, що використовуються при дисбактеріозі, поділяють на пробіотики і пребіотики. Прибуток містять в собі живі мікроорганізми – молочнокислі бактерії, частіше біфідо-або лактобактерії, які відносяться до нормальних мешканцям кишечника здорової людини. Пребіотики це речовини, що створюють середовище для росту корисних бактерій. У більшості випадків для лікування дисбактеріозу буває досить знову заселити кишечник здорової мікрофлорою. А вона сама переможе патогенні мікроорганізми. Іноді все ж для боротьби з патогенною флорою доводиться використовувати антибіотики. Лікування проводиться не менше 4-6 тижнів з наступним контролем ефективності терапії.

 

Healthyclopedia.com представляє препарат БІФІФОРМУЛА – натуральний пробиотик, позитивно впливає на стан мікрофлори і роботу кишечника, і є незамінним засобом для лікування дисбактеріозу.

bififormula

Склад: біфідобактерії (Bifidobacterium longum) – 10×108, лактобактерії (Lactobacillus acidophilus) – 25×108, лактоза, мальтодекстроза, кальцію стеарат.

Може бути рекомендований:

 • при різних видах дісбактереоза
 • під час і після прийому антибіотиків
 • нормалізація процесів травлення і стільця

 

Потужна біологічна активність пробиотического препарату «БІФІФОРМУЛА – НАТУРАЛЬНИЙ ПРОБІОТИК» обумовлена ​​позитивним дією лакто-і біфідобактерій в його складі, які покращують функціонування травної системи.

переваги препарату
 • Біфіформула містить в 2 рази більше корисних лакто-і біфідо бактерій, ніж будь-який існуючий на ринку аналог (біфідобактерії – 10×108, лактобактерії – 25×108)
 • Кіслотоустойчівай капсула забезпечує збереження максимальної активності лакто і біфідо бактерій, вони не гинуть в кислому середовищі шлунка, а починають діяти в місці призначення
 • Співвідношення ціна якість

Більш детальніше можна прочитати на bififormula.com
Замовити препарат можна в нашому інтернет магазині

Більше цікавого у нас на Facebook
ukr